800 400 900
/ infolinka zdarma po-pá 8-20h

ČNB úrokové sazby neměnila

Průměrná nabídková sazba hypoték vzrostla v září na 2,20%. Oproti loňskému roku je to o 3 desetiny více. Vyplývá to z aktuálních dat společnosti Golem finance. (zdroj: realitymorava.cz)

Ziskovost banky dohánějí na počtech a objemech sjednaných hypoték.

Vývoj nabídkových sazeb má svoji logiku. Bankám zdražují peníze na vstupu a tuto nevýhodnou situaci se snaží zohldnit v cenách poskytovaných úvěrů. Zároveň však žádná z bank nechce být tou první, která bude sazby zvyšovat. Nezbývá jim tedy nic jiného než prodávat tzv. na objem.

Česká národní banka se rozhodla sazby nezvyšovat, předpokládá se však, že růst bude pokračovat i nadále. Uvidíme, co bude na dalším zasedání ČNB, které se uskuteční v listopadu. Předpoklad, že sazby se zvýší, je více než reálný.

Cena peněz je nyní totiž zhruba na úrovni poloviny roku 2013, což má značný dopad na marže bank.

Právě v roce 2013 byla nabídková sazba hypotečních úvěrů okolo 3 procent, nyní se většina úrokových sazeb pohybuje okolo 2%. A v případě, že klient umí vyjednávat či využije služeb hypotečního specialisty, může se ještě stále dostat pod tuto hranici.

Zeptejte se naší hypoteční specialistky, jakou sazbu je pro Vás schopná vyjednat. Kontakt naleznete zde >>>

Reference

Chování a přístup paní Reichlové při prodeji našeho bytu byl více než ... pokračování

Noskovi
pobočka

Děkuji moc, paní Reichlová, za Váš profesionální přístup, za veškerý příkladný servis při prodeji mého pozemku, byl jsem maximálně spokojen jak s prodejem, tak s přípravou veškeré dokumentace i s přípravou samotného inzerátu a jeho prezentace, ... pokračování

Zdeněk Hanzlík

Inzerujeme