800 400 900
infolinka zdarma
po-pá 8-20h

ČNB úrokové sazby neměnila

Průměrná nabídková sazba hypoték vzrostla v září na 2,20%. Oproti loňskému roku je to o 3 desetiny více. Vyplývá to z aktuálních dat společnosti Golem finance. (zdroj: realitymorava.cz)

Ziskovost banky dohánějí na počtech a objemech sjednaných hypoték.

Vývoj nabídkových sazeb má svoji logiku. Bankám zdražují peníze na vstupu a tuto nevýhodnou situaci se snaží zohldnit v cenách poskytovaných úvěrů. Zároveň však žádná z bank nechce být tou první, která bude sazby zvyšovat. Nezbývá jim tedy nic jiného než prodávat tzv. na objem.

Česká národní banka se rozhodla sazby nezvyšovat, předpokládá se však, že růst bude pokračovat i nadále. Uvidíme, co bude na dalším zasedání ČNB, které se uskuteční v listopadu. Předpoklad, že sazby se zvýší, je více než reálný.

Cena peněz je nyní totiž zhruba na úrovni poloviny roku 2013, což má značný dopad na marže bank.

Právě v roce 2013 byla nabídková sazba hypotečních úvěrů okolo 3 procent, nyní se většina úrokových sazeb pohybuje okolo 2%. A v případě, že klient umí vyjednávat či využije služeb hypotečního specialisty, může se ještě stále dostat pod tuto hranici.

Zeptejte se naší hypoteční specialistky, jakou sazbu je pro Vás schopná vyjednat. Kontakt naleznete zde >>>

Reference

Hezký večer, pomáhala jsem s hledáním bytu pro babičku v Pardubicích. Oslovila jsem proto realitního makléře Patrika Moronga o pomoc a chci mu tímto velice poděkovat. Vynaložil veškeré úsilí, aby v co nejk... pokračování

paní Danielová
pobočka

Vážený pane Hrdino, ještě jednou Vám velmi moc děkuji za pomoc v mé tíživé situaci. Jsem rádá, že je dům prodaný a já si nyní mohu užívat v novém. Děkuji moc a přeji mnoho spokojených klientů. ... pokračování

Dagmar Procházková
pobočka

Inzerujeme